גדר חי

עיקרי הדברים:

רוצים לתחום את שטח הבית אך לא רוצים לכער את השטח הייעודי עם גדרות מברזל? שתילה או התקנה של גדר חי היא הפתרון המושלם עבורכם! אילו צמחים מתאימים לגדר כזו, כיצד ניתן לתחזק אותה כמו שצריך ומהי בכלל גדר חי? המשיכו לקרוא כדי לגלות זאת ועוד דברים נוספים.

גדר חי

מהי גדר חי?

גדר חי היא גדר טבעית העשויה כולה מצמחים טבעיים, פורחים וחיים. גדר זו מקבלת את תכונות הגדר, שהן הפרדה, תיחום וגידור של שטח הבית באמצעות יכולת היקשרות של ענפי הצמחייה אחד בשני, וכך ליצירת גדר צפופה ואטומה המעניקה את ההתפרדה הדורשה, נוסף לקישוט נראותו של החלל החיצוני מחוץ לבית.

אילו צמחים משמשים כגדר חי?

כדי שגדר החי תהיה אפקטיבית ותיצור את התיחום והמיסוך הדרוש, יש לבחור את הצמחייה הייעודית לכך שיש לה יכולות צמיחה והיקשרות של ענפי הצמחייה. צמחים מסוג זה שיתאימו לדרישה הינם צמחים ושיחים מטפסים כמו הפסיפלורה, שיש לה ענפים מתפתלים הצומחים לרוחב בנוסף לפירות טעימים. גם צמח היסמין נחשב כצמח אידיאלי לגדר חי, כיוון שהוא צמח מטפס וגם מצמיח פרחים מהממים בצבעי ורוד ולבן.

אילו פעולות תחזוקה צריך לעשות בגדר חי

כדי שגדר החי תצמח באופן איכותי וכמה שיותר מהיר, מומלץ לבצע בה פעולות תחזוקה איכותיות שיבטיחו זאת כמו דישון מחומרים ייעודיים לכך או פיזור דשן אורגני. הדשן יעזור לאדמה לקלוט את הצמח המטפס בצורה טובה יותר, וכך הוא יצליח לגדול באופן מהיר יותר. גיזום מבוקר בטרם מגיע האביב יסייע גם לצמיחה טובה של הגדר החי, וכך יפחית מעומס הצמחייה וירענן את כל שורת הצמחים שנשתלו.

כיצד לבצע גיזום של גדר חי?

כאמור, גיזום שוטף יכול לסייע מאוד להצלחת צמיחתו ושגשוגו של הגדר החי. פעולת הגיזום תעשה עם כלי גינון ייעודיים לכך כמו מזמרה או מגזמה חשמלית שתקצר את הזמן והעבודה. באמצעות הגיזום ניתן גם לעצב את גדר החי בצורה ייחודית ומעניינת, שתעניק למראה החיצוני של הבית מראה פסטורלי ומטופח. כדי למנוע פגיעה בגדר החי, מומלץ להיעזר בחברת גינון מקצועית שתבצע את הגיזום, ותעצב את הגדר בהתאמה אישית למיקום, אווירה וכמובן דרישת הלקוח.

גדר חי מוכן גדר חי מוכן – יש דבר כזה!

גדר חי מתחיל משתילה של זרעי צמחים מטפסים, שיקנו את תכונות הגדר הטבעית רק לאחר זמן רב של התפתחות וצמיחה. כדי לקצר זמן, וליהנות מכל היתרונות של גדר חי טבעית ויפה, מומלץ לרכוש גדר חי מוכן שיספק לכם את הפתרון המהיר והטוב ביותר לתחימת שטח הגינה של הבית. גדר חיה מוכנה מגיעה כשתילים מוכנים וגדולים יחסית, אותם יש לשתול במקום ייעודי לכך , להשקות ולתחזק בהתאם כדי להבטיח קליטה מאלה של השתיל באדמה.

מהן העלויות של גדר חי?

היצע האפשרויות הקיימות בכל הנוגע להקמת גדר חי בגינה, מציבה למעשה טווח מחירים נרחב של עלות יישום של גדר חי בשטח הבית. העלויות של גדר מסוג זה תלויות בכמה פרמטרים כמו סוג הצמח הנבחר, גודלו, האם מדובר בזרעי הצמח המיועדים לשתילה מאפס או שתילים צומחים המוכנים לשתילה.

במידה ושתילת גדר חי הינה אחת מן הפעולות שאתם מעוניינים לעשות כדי להקים גינה חדשה בביתכם, מומלץ לברר בנוגע לעלויות פיתוח ועיצוב כל שטח הגינה מול חברת גינון כמו למשל דפים ירוקים המתמחה בכך, ולבדוק אולי הצעת המחיר שתקבלו תהיה אטרקטיבית ותכלול בנוסף גם את התקנת הגדר החיה.

אהבתם? שתפו עם החברים!
Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp

מעוניינים בשירותי גינון?

* גיזום וכריתת עצים בלבד

הדברת מזיקים בדשא

מזיקים וחרקים הם בעיה שכיחה שכל בעלי הבית מתמודדים איתה. מזיקים יכולים להוות מטרד והם יכולים גם להפיץ מחלות. כדי למנוע מזיקים וחרקים, עליכם לשלוט

קראו עוד »
חייגו עכשיו