גיזום דקלים

עיקרי הדברים:

הדקל הינו צמח רב-שנתי המאופיין במבנה ייחודי של גזע דק וישר, ללא ענפים ועם המון עלים ארוכים המצויים בראש העץ הנישאים לגובה ונפרשים לכל צדדיו. הודות למבנה הייחודי שלו, צמח הדקל משמש כצמח המקשט חצרות, גנים ואזורים פתוחים אחרים. גיזום דקלים הוא אחד מהפעולות המהותיות שחשוב לעשות, כדי ליהנות מעצי דקל יפים שימשיכו לצמוח בצורה הטובה ביותר.

גיזום דקלים

למה צריך לבצע גיזום דקלים?

למרות שהדקל צומח בדרך כלל באזורים צחיחים ויבשים ועמיד בפני אקלים קיצוני, הוא חשוף למפגעים שונים העלולים להזיק לו ביניהם גם צורת גידול לא נכונה. הפתרון לכך הוא גיזום של העלים שלו, שלא רק ישפרו את מראהו אלא גם יסייעו לו להמשיך ולצמוח בצורה בריאה. עצי הדקל מאופיינים בעלים ארוכים מאוד היוצאים מבסיס העץ, עלים אלו עשויים להיות מסוכנים כאשר הם מתייבשים כיוון שהם עלולים ליפול מהעץ. בעזרת פעולת גיזום נכונה, ניתן למנוע את הסכנה שבכך.

פעולות תחזוקה מומלצות לטיפוח הדקל

בנוסף לגיזום הדקל, צוות דפים ירוקים ממליץ לבצע פעולות תחזוקה שוטפות שיבטיחו שמירה מרבית על איכותו של העץ. קיימים סוגי עץ דקל נושאים פירות, התמרים המתוקים שאנו אוהבים, ובמידה ואלו נובלים ונושרים מהעץ הם עשויים להותיר לכלוך שעשוי לפגוע במראה האסתטי בו הם עומדים. צורת הצמיחה של העלים יכולה למשוך אליה חיות ומזיקים שמחפשות מקומות מסתור גבוהים, לכן מומלץ להקפיד על תחזוקה שוטפת של עץ הדקל ולגזום את העלים מדי פעם בפעם.

גיזום דקלים לשימוש כסכך

מהו הזמן המומלץ לגיזום דקל?

כמו עצים נושאי פרי אחרים, גם במקרה של עץ הדקל מומלץ לבצע את גיזום העלים לפני תחילת האביב. לרוב שירותי הגיזום לא יכללו רק את פעולת הגיזום עצמה, אלא גם ניקוי ופינוי הפסולת שנגזמה מעץ הדקל. זהו גם הזמן האידיאלי להחליט האם להשאיר את פירות הדקל על העץ, או לגזום ולהסיר אותם כדי למנוע לכלוך ופסולת טבעית שעלולה להיווצר מהם בתקופת צמיחתו של העץ.

גיזום דקלים לשימוש כסכך

כידוע, עלי הדקל הגדולים והארוכים משמשים אותנו בעונת חגי תשרי, כאשר עלים אלו משמשים כסכך לסוכות שאנו בונים. עלים שנועדו למטרה זו, נגזמים גם הם מעצי הדקל בתקופת האביב, ועוברים למקום ייעודי המבצע ניקוי של העלים כדי למוכרם לקהל הרחב. לכן אם יש לכם בחצר הבית עצי דקל, כדאי לבר בנוגע לגיזום דקלים לצורך מכירתם לשימוש כסכך לסוכה או כל צורך אחר.

https://www.youtube.com/watch?v=4U4p0Ls4k2U

האם אפשר לגזום דקלים לבד?

כיוון שעצי הדקל הם עצים גבוהים מאוד, לרוב לא ניתן לגזום את עליהם לצורך תחזוקה וטיפוח כמו שגוזמים עצים אחרים כמו לדוגמא
גיזום עצי פרי הדר.  לצורך הפעולה יש להצטייד בכלים מתאימים כמו כלי גיזום וחיתוך חזקים ואיכותיים, וכן מנוף מיוחד שאיתו ניתן להגיע לראש העץ כדי לבצע את תהליך הגיזום. ניתן ומומלץ לפנות אל חברת גינון מקצועית המתמחה בגיזום דקלים, שתבצע את הפעולה באופן איכותי ובטוח.

מהן העלויות של גיזום דקלים?

ישנם סוגים שונים של עצי דקל, ולכן מחיר שירותי הגיזום משתנה על פי סוג וגודל העץ הדורש עבודת גיזום. לרוב טווחי המחירים ינועו בין 300-550 ₪ לעצי דקל קטנים המגיעים לגובה של עד 2 מטר, גיזום עצי דקל בינוניים יעלה 650-1000 ₪ ואילו עצי דקל גדולים מאוד יכולים להגיע עד 2500 ₪. יש לזכור כי מחירים אלו הינם כלליים, כך שלרוב המחיר הסופי ייקבע ע"י אנשי המקצוע שיגיעו לתת הצעת מחיר בהתאם לסוג ומורכבות העבודה הכרוכה בגיזום.

אהבתם? שתפו עם החברים!
Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp

מעוניינים בשירותי גינון?

* גיזום וכריתת עצים בלבד

הדברת מזיקים בדשא

מזיקים וחרקים הם בעיה שכיחה שכל בעלי הבית מתמודדים איתה. מזיקים יכולים להוות מטרד והם יכולים גם להפיץ מחלות. כדי למנוע מזיקים וחרקים, עליכם לשלוט

קראו עוד »
חייגו עכשיו