טיפים לעיצוב ולתחזוקת הגינה

עיקרי הדברים:

כדי שהגינה שלנו תיראה יפה, מעוצבת ומטופחת, אנחנו צריכים להשקיע בה זמן, מאמץ וגם כסף. אם רוצים גינה מעוצבת, צריך מלכתחילה לתכנן אותה כך שתהיה קלה לתחזוקה. הגינה שלכם היא חיק הטבע הפרטי שלכם. היא זקוקה לריענון, לדישון, למים. כל אלה מצריכים עבודה כמעט יום־יומית ומאמץ ניכר. גם הצומח בגינה זקוק לתשומת לב, ולכן יש לחשוב מראש על כל הגורמים המשפיעים עליו: אור השמש, אזורים מוצלים, גישה למים, ניקוז ראוי, מרחק מהשבילים המרכזיים וכן חלוקה נכונה של הגידולים השונים – דשא, שיחים, פרחים וירקות. רוצים לדעת איך לעצב את הגינה שלכם ומה נחוץ כדי לתחזק אותה? הינה כל מה שאתם צריכים לדעת. 

לעצב גינה עם דף ועיפרון

רוצים להפוך את החצר האחורית של הבית לריאה ירוקה משגשגת? אז לפני שאתם מניפים את המעדר, הקדישו זמן ראוי לעיצוב הגינה. איך עושים זאת? קחו דף ועיפרון ותתחילו לצייר מפה של חצר הבית והמתקנים שלה כפי שהם נראים ברגע הנתון. ציירו את העצים, את השיחים, את המתקנים הבנויים ואת כל השאר. ככל שהמפה תהיה מדויקת יותר, כך התוכנית שלכם לעצב את הגינה תהיה יסודית יותר. 

נסו לאתר אזורים חשופים לשמש ואזורים שנהנים מצל חלקי או מלא. ציינו אילו מקומות מוגנים מהרוח והיכן האדמה הפורייה ביותר. האם יש שבילים טבעיים או מרוצפים? אם כן, ציירו גם אותם. האם יש אזורים שבהם הילדים נהנים לשחק? הביאו גם אותם בחשבון והקצו שטח ייעודי לפנאי במפה. האם אתם רוצים לשתול צמחים מסוימים? חפשו את האזורים המיטביים וציינו אותם במפה. ומה לגבי מקורות המים? אם אתם מתכננים מערכת מים חכמה, התקינו אותה בעצמכם עם כלי עבודה מקיטה או היעזרו באיש מקצוע. אם כל מה שאתם צריכים הוא ברז מים, ודאו שכל הצומח יישתל בקרבתו. אם תהיו מדויקים, תצליחו לבטא את החזון שלכם על הדף ולאחר מכן גם בשטח. 

צירפנו לכם מספר רעיונות ודרכים לעיצוב הגינה : https://dapimyerukim.co.il

ליישם את החזון בשטח

אז יש לכם חזון ויש לכם מפה מפורטת. כעת הגיע הזמן להוציא את הגינה שלכם אל הפועל. הקדישו זמן להגדרת התקציב שלכם ובדקו אם החזון שלכם לגינה יפה ומטופחת הולם אותו. שיפוץ כללי של הגינה יכול להיות יקר וכך גם סוגים מסוימים של צומח. נסו לבדוק אילו צמחים צומחים היטב באזור האקלימי שלכם ודורשים תחזוקה מעטה. בדקו גם מהי כמות המים שתידרשו להשתמש בה והתייעצו עם אנשי מקצוע לגבי התקנת מערכת השקיה חסכונית ויעילה. 

טיפול במבנים ובמתקנים

גינה מעוצבת להפליא היא גינה שיש בה מתקנים מרהיבים, יוקרתיים ומטופחים. את המתקנים של הגינה יש לתחזק כדי לשמור עליהם לאורך שנים רבות. אם יש לכם דק עץ יפה או שבילי אבן טבעית ברחבי הגינה, אם הילדים משחקים מתחת לפרגולה הגדולה ובריכת דגי הנוי היא נקודת המוקד היפה ביותר בה, דאגו לשמור עליהם, לטפל בהם ולתחזק אותם בקביעות. גינה מעוצבת ומתוחזקת תשקף את ההשקעה שלכם ותחזיר לכם אהבה ויופי כפליים. 

 

אהבתם? שתפו עם החברים!
Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp

מעוניינים בשירותי גינון?

* גיזום וכריתת עצים בלבד
חייגו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!