איך מנקים דשא סינטטי

עיקרי הדברים:

 

איך מנקים דשא סינטטיכבר שכחתם כי מותקן בחצר ביתכם דשא סינטטי? הסיבה לכך נובעת ככל הנראה מעודף לכלוך ופסולת הנמצאים עליו, כך שהמראה הירוק והיפה כבר לא נראה לעין אלא נטמע בין האבק והלכלוך שיש בו. תשמחו לדעת כי ניתן לנקות אותו בקלות וביעילות, וכדי שתוכלו לעשות זאת בצורה נכונה –  כדאי להקדיש כמה רגעים לקריאת המידע שריכזנו בהמשך עבורכם.

איך מנקים דשא סינטטי – עשו זאת בעצמכם!

הפתרון הזמין והנוח לניקוי הדשא, הוא פשוט להרים שרוולים ולבצע את פעולת הניקיון באופן עצמאי. כדאי ומומלץ לרתום את כל בני המשפחה לתהליך, כי הרי כולם נהנים ממנו, וכך לחסוך זמן וגם ליהנות מזמן איכות משוף לכל בני המשפחה. אז איך מנקים דשא סינטטי בקלות ולבד? הכירו קודם כל את כלי העבודה שיעזרו לכם בכך.

רכשו כלי עבודה ייעודיים

את כלי העבודה הבאים תוכלו לרכוש ואף להשאיל ממכרים ובני משפחה, למרות שמדובר על כלים שישמשו אתכם באופן קבוע לניקוי שוטף של הדשא הסינטטי, כך ששווה להשקיע באופן חד פעמי ולרכוש אותם בחנות מתאימה לכך.

  • מגרפה – המגרפה תסייע לכם לגרוף את העלים שנשרו מהעצים, או ענפים, פרחים וצמחייה אחרת שנשרה יחד איתם. לרוב מיד לאחר גריפה יעילה של הלכלוך הגדול שהמגרפה תבצע, תוכלו להתחיל ולראות כיצד הדשא מתחיל להיראות יותר נקי.
  • מפוח עלים – זהו כלי שאיננו הכרחי לפעולת הניקוי, אך הוא יכול לסייע לכם בקיצור זמן הפעולה הכרוכה לגריפת העלים. במקום להשתמש במגרפה, פשוט מפעילים את המפוח, ומעיפים את העלים שנשרו על הדשא למיקום מרכזי כדי שיהיה קל לאסוף ולהשליך אותם.
  • מטאטא כביש – למרות השם המטעה, מטאטא זה אינו מיועד רק לכביש אלא גם לגינה של הבית. הסיבים הקשיחים ממנו הוא עשוי העניקו לו את השם הזה, כך שבעזרתו ניתן לטאטא בקלות ובמהירות לכלוך ופסולת אחרת שהצטברה על גבי הדשא הסינטטי.
  • שואב אבק – עוד מכשיר חשמלי שאיננו הכרחי, אך יכול לייעל מאוד את תהליכי הניקוי של הדשא. במקום לטאטא את הלכלוך, ניתן לשאוב אותו בעזרת שואב האבק וכך לחסוך גם את פעולת איסוף הלכלוך.
  • צינור מים – לאחר הסרת הלכלוך והעלים מעל הדשא, יש לשטוף אותו היטב באמצעות מים זורמים ונקיים. צינור המים של הגינה יהיה מושלם לכך, כאשר הוא פתוח בעוצמה מרבית ומעניק בכך א האפשרות להוצאת לכלוך עיקש שנטמע במשטח הדשא.
  • סבון – במידה ומדובר בלכלוך קשה שמשאיר כתם או סימן בדשא הסינטטי, כדאי להשתמש בסבון ניקוי בשילוב מים זורמים. חשוב לבחור סבון ניקוי עדין שאיננו מכיל חומרים כימיים העשויים להזיק לסיבי הדשא, כמו לדוגמה סבון כלים.

 

מה חשוב לדעת על תהליך ניקוי של דשא סינטטי?

לפני שאתם מתחילים בפעולות הניקיון, חשוב לבצע לפני כן הכנה של האזור באמצעות פינוי רהטים ופריטים אחרים הנמצאים עליו, סילוק לכלוך פירות שנפלו מהעץ על גבי הדשא וגם ניקוי של שיירי מזון, שתן וצואה שהשאירו אחריהם חיות המחמד. כדי להבטיח שמירה על איכותו של הדשא הסינטטי, מומלץ לסלק פסולת כמו זו בהקדם האפשרי כדי למנוע נזק מתמשך לדשא הסינטטי.

ניקוי דשא סינטטי בעזרת חברה מקצועית

אם לאחר ניקוי עצמאי של הדשא הסינטטי גיליתם כתמים ולכלוך שפגעו בנראות ובאסתטיקה שלו, מומלץ לפנות אל חברה מקצועית המתמחה בניקוי של דשא מסוג זה. באמצעות שימוש בכלים מקצועיים וחומרי ניקוי ייעודיים לכך, הם יוכלו להחזיר את מראה הדשא הירוק והיפה לגינת הבית באופן מהיר ואיכותי.

אהבתם? שתפו עם החברים!
Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp

מעוניינים בשירותי גינון?

כריתת עץ דקל

עצי דקל הם מסוגי העצים הנפוצים ביותר בישראל ויש לכך כמה סיבות. קודם כל עצי הדקל הם בעלי מרשים- גבוהים דקים ובעלי מראה אקזוטי. כמו

קראו עוד »

כריתת עץ דקל מחיר

כריתת עץ דקל מחיר לעצי דקל יש יתרונות רבים- הם יפים, הם משתלבים במקומות שעצים אחרים לא משתלבים בהם והם כמעט לא צריכים השקייה או

קראו עוד »

גיזום עץ לימון

עצי לימון הם עצים המשתייכים למשפחת עצי ההדר. לימון הוא אחד הפירות המבוקשים ביותר בקרב אנשים רבים. הוא משמש למאכל ואף לריפוי הגוף. עצי הדר

קראו עוד »