גיזום דקלים

עיקרי הדברים:

גיזום דקליםגיזום דקלים

עד כמה אתם מכירים את העץ הדקל שלכם? עצי דקל הם עצים אשר גם מניבים לנו פירות מתוקים וגם משמשים לנוי. עם זאת, עצי הדקל דורשים תחזוקה של גיזום כדי להרחיק מזיקים ולהנות באמת ממה שהעץ יכול להציע לנו. יש סוגים שונים של עצי דקל, הגובה הוא הפרמטר לפיו אנו נבחר את העץ. כמובן שעצי דקל מחייבים אותנו בגיזום מקצועי בשל הסכנה המרובה שיש בגיזום בגובה.

 

גיזום דקלים – מתי צריך לגזום את העץ שלנו?

מתי בעצם אנחנו נהיה מעוניינים לגזום את עץ הדקל שלנו? עצי הדקל מחייבים אותנו לתחזק אותם באופן שוטף, הסיבה הראשונה לכך היא כאשר אנו רוצים להרחיק ענפים יבשים. עץ הדקל הינו עץ אשר בעונות היבשות נוטה להשליך את הענפים שלו, ואנו מקווים שאתם יודעים איך נראים ענפי הדקל… נפילה של עץ דקל על רכוש או אדם יכולה לגרום לנזק רב. בכדי להימנע מכך נרצה לגזום את הענפים היבשים פעם או פעמיים בשנה לפחות. 

אנו נרצה לגזום את עץ הדקל גם מבחינה דקורטיבית ואסתטית. עצי הדקל נוטים להשליך את הפירות שלהם שהופכים בכל פעם לדביקים. כדי להימנע מכך נוכל לגזום את ענפי הדקל לאחר הבשל הפירות, ככה שטח הנפילה של הפירות יהיה קטן יותר. מלבד לכך, עץ הדקל הוא עץ כל כך יפה כאשר הוא מעוצב, ניתן לראות אותו בדרכים עירוניות, בחצרות ובאולמות עירוניים. לכן, חשוב לתחזק את העץ באמצעות גיזום.

כמו כן, כאשר העץ שלכם גורם למזיקים רבים להגיע אתם חייבים לקצר את הענפים ולצמצם את המקום עליו המזיקים יכולים לשהות. מזיקים גם יכולים להפריע אסתטית, ולהוביל לחרקים רבים סביב העץ. מלבד לכך, הם גם יכולים לאכול את העץ ולגרום לו להיות חולה.

גיזום דקלים – סוגי דקלים

כדי להכיר יותר טוב את העץ שלכם עליכם לדעת מהו זן עץ הדקל אשר יש ברשותכם. כאשר תדעו את הזן המדויק זה יכול לעזור לכם בהתנהלות מול אנשי המקצוע. יש לנו את דקל וושינגטוניה אשר נפוץ מאוד בארץ, ציפורים מעבירות את זרעי העץ ולכן העץ כל כך נפוץ בארץ. עץ זה מושך למעשה הרבה מזיקים, עטלפים וציפורים ולכן זן זה מחייב אותנו בגיזום.

יש לנו את עץ התמר, שני סוגים יש כאן שאר בעצם מניבים פרי. האחד הוא תמר מצוי והשני הוא דום מצרי. עצים אלו חייבים בגיזום מקצועי מכיוון שהם מגיעים לגבהים אשר למעלה מ-12 מטרים. כמו כן, יש לנו את דקל הטבעות אשר גם הוא מחייב אותנו בליווי מקצועי בגלל עובי הגזע.

מבעד לאלו יש לנו את דקל הקוקוס אשר הם קטנים, דקלים אלו מתאימים לחצרות פרטיות וכמובן שאם נרצה העץ גם יניב לנו קוקוס מתקתק. ומהצד השני יש לנו דקל אריקה אשר מופרד לכמה גזעים קטנים ומגיע לגובה של כ-5 מטרים. גם דקל זה משמש לנוי בעיקר.

 

גיזום דקלים – האם יש שוני בין גיזום אחר?

ההבדל שיש בין גיזום דקלים לבין כריתת עצים אחרים היא שיטת העבודה. בעוד שעצים רבים לא יגיעו לגבהים כאלה, כאשר מדובר על דקל אנו נתקלים בגבהים שיכולים להגיע גם ל-20 מטרים. במקרים כאלו אנו נרצה לבנות אסטרטגיית גיזום מקצועית אשר אינה מסכנת עוברי אורח, אינה פוגעת בעץ עצמו וכמובן שגם בעל המקצוע יהיה מוגן. יש להדגיש שגם ענפי הדקל מאוד כבדים ולכן אנו צריכים בעל מקצוע אשר יודע לעבוד בתנאים אלו, וגם אשר מציע שירותי פינוי של ענפי הדקל בתום העבודה.

גיזום דקלים – פנו אך ורק לבעל מקצוע

חשוב לפנות רק לאדם מקצועי אשר יודע לעבוד מול עצי הדקל. בעל מקצוע אמין ידע להתאים את תוכנית העבודה ללקוח ולהציע אלטרנטיבה לכל בעיה שעולה. בעל מקצוע אמין יציע לכם ייעוץ לפני העבודה בכדי שתוכלו לבנות תוכנית עבודה אשר תתאים לשניכם. המטרה של הלקוח ובעל המקצוע זהה, שהלקוח יהיה מרוצה, שהעץ יהיה בריא ועוד ימשיך לצמוח שנים ארוכות הלאה.

וכפי שציינו, כאשר מדובר על עצי דקל אנו חייבים להשתמש בציוד מקצועי, אל תתפשרו על בעל מקצוע אשר מציע לכם אלטרנטיבות מסוכנות. כמו כן, וודאו בראש ובראשונה שאותו אדם מחזיק בביטוח אשר מכסה אתכם מפני נזקים שנגרמו על ידיו.

 

גיזום דקלים – על פי מה ייקבע המחיר?

המחיר של גיזום דקלים נקבע בהתאם למורכבות העבודה, כפי שציינו יש זנים שונים של עצי דקל. לכן, המחיר ייקבע בהתאם לסוג העץ וגובהו. כמו כן, יש הבדל במחיר עבור אדם פרטי אשר דורש גיזום של עץ בודד, לבין גיזום של מספר רב של עצי דקל למוסדות ציבוריים, קבלנים וכד'. הציוד איתו יפעל בעל המקצוע גם הוא קריטי עבור המחיר הסופי אותו תשלמו, כאשר אותו בעל מקצוע צריך מנוף כדי לבצע את העבודה העבודה מתייקרת. עלות מנוף נע בין 400-500 ש"ח לשעתיים.

אהבתם? שתפו עם החברים!
Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp

מעוניינים בשירותי גינון?

* גיזום וכריתת עצים בלבד

הדברת מזיקים בדשא

מזיקים וחרקים הם בעיה שכיחה שכל בעלי הבית מתמודדים איתה. מזיקים יכולים להוות מטרד והם יכולים גם להפיץ מחלות. כדי למנוע מזיקים וחרקים, עליכם לשלוט

קראו עוד »
חייגו עכשיו