גינות נוי

עיקרי הדברים:

חולמים על ישיבה בצל עצי נוי צבעוניים כאשר מסביב ניבטת במלוא הדרה גינת נוי יפה ומיוחדת? תוכלו להפסיק לחלום ופשוט לממש אותה באמצעות פנייה אל חברת גינון המתמחה בכך. גינות נוי מאופיינות בצמחייה רבה שמטרתה הקניית יופי ועיצוב לכל חלל הגינה, תוך שילוב של מגוון צמחים ייחודיים ומרהיבים שיקשטו אותה. מה כרוך בכך וכיצד לעשות זאת נכון? נעסוק בתשובות לכך במאמר הבא.

עיצוב ותכנון גינות נוי

עיצוב ותכנון גינות נוי

כשמדברים על עיצוב ותכנון של גינות נוי, מתכוונים למעשה לגינה או חצר מטופחת וציורית הכוללת מגוון צמחים המשמשים לקישוט בלבד, ללא עצים ושיחים הנושאים פירות. משום כך תהליך עיצוב הגינה מוכרח להיעשות בהתאם על ידי אנשי מקצוע וגננים מנוסים בתחום. מעוניינים לדעת אילו שלבים כרוכים בתהליך זה? נסקור בהמשך כמה בולטים בהם.

בחינת טיב התשתית בגינה

בראש ובראשונה חברת הגינון תגיע אליכם כדי לבדוק את טיבה של הקרקע הקיימת בגינה. איכות תשתית הגינה היא הקובעת העיקרית בנוגע לתכנונה ושתילת הצמחים המתאימים בה, נוסף על פרמטרים מהותיים נוספים כמו תנאי אקלים באזור, איכות האדמה, כיווני הרוח, מראה הגינות והחצרות הסמוכות, ההעדפות והמטרות של בעלי החצר ועוד.

בחירת צמחים מתאימים

לאחר בחינת סוג ואיכות התשתית הקיימת, תקבלו המלצות מקצועיות מאנשי המקצוע בנגוע לצמחיה המתאימה ביותר לשתילה. כיוון שמדובר על עיצוב של גינת נוי, ההמלצה תעסוק בעיקר בסוגי צמחים המשמשים לקישוט ומאופיינים בפרחים צבעוניים, כמו גם שילוב של אלמנטים עיצוביים נוספים כמו סלעים בגדלים ומרקמים שונים, עמודי תאורה ואביזרי תאורה ייחודיים ובמידה שהתקציב מאפשר גם הוספה של אלמנטים הקשורים במים כמו מפלים, בריכות דגים ועוד.

התקנת דשא בגינה

כדי להוסיף יופי לנראות גינת הנוי, ההמלצה היא לרוב לשלב גם משטחי דשא ירוקים ורעננים שיקשטו את הגינה. ניתן לבחור בין התקנת דשא טבעי לבין התקנה של דשא סינטטי, כאשר קיימים יתרונות מסוימים עבור הדשא הסינטטי כולל התקנה שאיננו מצריך טיפול ותחזוקה שוטפת, בשונה מדשא טבעי הצומח וגדל כמו כל סוג צמחיה אחרת.

טיפול ותחזוקה בגינות נוימערכות השקיה של גינות נוי

כיוון שגינת הנוי תהיה שופעת צמחיה ירוקה צומחת, מומלץ להתקין מערכת השקיה חכמה בחצר שתשלוט על תהליך ההשקיה. חברת הגינון תמליץ על התקנת טפטפות ייעודיות בכל שטח הגינה, שיהיו אחראיות להשקיה מבוקרת וקבועה של הצמחים הנמצאים בגינת הנוי, וכך יחסכו ממכם טרחה ומאמץ וכמובן רגעי שכחה בזמני ההשקיה שעלולים לפגוע בשגשוג הצמחים. היתרון של מערכת כזו היא האפשרות לשליטה מבוקרת על כמות המים שמשקה את הצמחים, וכך גם שליטה בהוצאות ועלויות המים ומניעת בזבוז משאב חשוב זה.

טיפול ותחזוקה בגינות נוי

כדי לשמר את יופייה של גינת הנוי הפרטית שלכם, חשוב להקפיד על תחזוקה נאותה שלה ממש כפי שאתם מקפידים על סדר וניקיון בתוך ביתכם. מדי פעם יש לנקות עלים שנשרו מעצי הנוי, לנקש עשבים שוטים שצומחים באזור בו הפרחים נשתלו, ניקוי הדשא הסינטטי שישמור על איכות הסיבים וגם סילוק של חרקים ומזיקים העשויים לפגוע בצמחיה.

תחזוקה מקצועית על ידי גנן מוסמך

לצורך מניעה וסילוק של מזיקים בגינת הנוי, יש לבצע הדברה מקצועית בכל שטח הגינה – שזהו עניין נוסף בו חברת הגינון כמו למשל דפים ירוקים תוכל לעזור לכם באמצעות גנן מקצועי. בנוסף לכך, חברה המתמחה בטיפוח ותחזוקה של גינות נוי תדאג לבצע גיזום יעיל של ענפי עצים חלשים או מסוכנים, שיאפשר להאריך את חיי העץ ונראותה הכללית של הגינה.

 

אהבתם? שתפו עם החברים!
Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp

מעוניינים בשירותי גינון?

* גיזום וכריתת עצים בלבד

הדברת מזיקים בדשא

מזיקים וחרקים הם בעיה שכיחה שכל בעלי הבית מתמודדים איתה. מזיקים יכולים להוות מטרד והם יכולים גם להפיץ מחלות. כדי למנוע מזיקים וחרקים, עליכם לשלוט

קראו עוד »
חייגו עכשיו