גננים

עיקרי הדברים:

טיפוח גינת הבית הוא עניין חשוב ונחוץ בכל בית, בין אם מדובר על גינה קטנה או גינה גדולה ומרווחת. גינה מטופחת ויפה משפיעה רבות על נראות הבית מבחינה חיצונית, ולרוב נהוג לחשוב כי המראה החיצוני של הבית משקף את מה שקורה בתוכו. אז אם היופי והאסתטיקה חשובים לכם, כדאי ששמרו על גינה מטופחת באופן קבוע – ובמאמר הזה תלמדו כיצד ניתן לעשות זאת בקלות.

גננים – קווים לדמותם

נכון, הפתרון הטוב ביותר לשמירה על גינה מטופחת ואסתטית היא באמצעות פנייה אל שירותי גננות מקצועיים. גנן הוא איש מקצוע העוסק בתחום העיצוב, הקמה וטיפוח של גינות וחצרות כיוון שיש בידיו את הכלים והידע לעסוק בצמחיה טבעית ובשילובה באופן מלאכותי בגינות שונות. כיוון שמדובר על צמחיה שאיננה גדלה בגינה באופן טבעי, אלא היא מיושמת בה באופן יזום – יש לדעת כיצד לבצע זאת באופן מיטבי ונכון שיבטיח צמיחה תקינה.

עיצוב גינות באמצעות גננים מקצועיים

בנוסף לידע הכרוך בבחירה ושתילה של צמחיה בגינות, הגננים עוסקים גם בתהליכי העיצוב של חללי החוץ המקיפים בתים פרטיים או אזורים גדולים יותר כמו גני ילדים, מתנ"סים, פארקים ציבוריים, בתי ספר ועוד. תהליכי העיצוב כוללים התאמה עיצובית ונכונה בין הגוונים והצבעים של הצמחייה המשתלבים בחלל הפתוח, כמו גם התאמה של סוגי הצמחייה המתאימים ביותר לאותו אזור גידול מבחינת תנאי גידול, אקלים ועוד.

התקנת דשא סינטטי לגינות וחצרות

גננים מקצועיים מבצעים בנוסף גם התקנה של משטחי דשא סינטטי בחצרות וגינות פרטיות, כך ששטח הגינה יהיה נוח ונעים לשהייה עבור בני המשפחה. הדשא הסינטטי מומלץ ליישום על פני דשא טבעי, כיוון שהוא איננו דורש תחזוקה רבה ויכול להישמר באופן איכותי למשך שנים רבות ובכל מזג אוויר. התקנת הדשא תעשה על ידי הגננים לאחר בחינת התשתית הרצויה, לקיחת מידות של האזור והתאמת משטחי הדשא האיכותיים ביותר.

הקמת גינות פרטיות

כאמור, גננים העוסקים בתחום הגינון מעניקים שירותי גננות למשפחות ואנשים פרטיים, כאשר שירותים אלו כוללים בין השאר הקמה מלאה או חלקית של גינה הכרוכה באספקה של שתילים וצמחים נחוצים לעיצוב הגינה, התקנת משטחי דשא סינטטי, שתילת גדר חיה שתקיף את שטח הגינה וגם גיזום או כריתה של ענפים ועצים הפוגעים בחזות של מראה הגינה.

עיצוב והקמת גינות ציבוריות

הקמת גינות ציבוריות כוללות ברוב המקרים שטחים גדולי ורחבי ידיים, דבר המעניק שטח גדול הרבה יותר מגינה פרטית המיועד להקמה של גינה מטופחת. באמצעות גנן מקצועי ומיומן ניתן להקנות לשטח זה מראה של גינה ייפה ופסטורלית, ואף לבחור קונספט עיצובי מיוחד שיככב בכל המרחב של החצר כמו הקמה של גינת נוי אסתטית וצבעונית, גינה טרופית שופעת ירוק ועוד עיצובים נוספים.

שירותי תחזוקה לגינות קיימות

יחד עם שירותי הקמה ועיצוב של גינות פרטיות וציבוריות, גננים עוסקים גם בפעולות תחזוקה של גינות קיימות כדי לשמר את המראה המטופח של החצר. פעולות אלו כוללות ניקוי יסודי של שטח הגינה כמו ניקוי מקצועי של הדשא הסינטטי או כיסוח דשא טבעי, גיזום של עצי נוי והדר, כריתה וסילוק של עצים נבולים וחסרי חיים, גריפת עלים, ניכוש עשבים, הוצאת אבנים וסלעים ועוד.

שירותי הדברה מקצועיים לחצר הבית

טפילים ומזיקים מצויים במרחב הפתוח, ובמיוחד בגינת הבית השופעת צמחיה טבעית שכל כך אהובה על המזיקים השונים. כדי לשמר את צמיחתם של הפרחים, שיחים ועצים בגינה מומלץ לבצע הדברה מקצועית ומבוקרת של שטח החצר כדי למנוע את הופעתם של אותם מזיקים.

Picture of דימיטרי נוביקוב
דימיטרי נוביקוב

דימיטרי עובד בחברת הגינון דפים ירוקים. יש מעל 15 שנות ניסיון, עובד בכל התחומים של הגינון

אהבתם? שתפו עם החברים!
מאמרים נוספים בנושא:
חייגו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!