הקמת גינות פרטיות

עיקרי הדברים:

הקמת גינות פרטיותתמיד חלמתם על בית עם גינה פרטית מקסימה ומטופחת, וכעת שהרגע המיוחל הגיע סוף סוף – רצוי שתגשימו את החלום כמו שצריך בעזרת חברת גינון מקצועית שתדאג לכל הפרטים. שואלים את עצמכם מה צריך לדעת על הקמת גינות פרטיות, ולמה בעצם לפנות אל חברת מקצועית בתחום? כל התשובות לכך במאמר הבא.

הקמת גינות פרטיות באמצעות חברת גינון מקצועית

חברת גינון תסייע לכם להשיג את הגינה הפרטית המושקעת ביותר, בדיוק כפי שתמיד דמיינתם אותה. כדי ליהנות מגינה כזו, יש לדעת אילו צמחים לבחור, כיצד לשתול אותם ופעולות נוספות והכרחיות לשמירת המראה הרענן והפורח של הגינה. כיוון שמדובר בתהליכים הדורשים ידע וגם זמן, חברת גינון מקצועית היא הכתובת אליה יש לפנות. אילו שירותים חברה כזו מציעה? בהמשך מפורטים כמה מהנפוצים ביותר.

הקמת גינות פרטיות – אספקת צמחים

יש הרבה מאוד סוגים של צמחייה המתאימה לשתילה בגינות פרטיות, כאשר כל סוג מאופיין בצבע, תנאי גידול ומאפיינים ספציפיים אחרים. חברת הגינון תדע כיצד לבחור את הצמחים המתאימים ביותר לכל גינה, בהתאם להעדפות בני המשפחה ורצונם במראה הסופי של הגינה לאחר הקמתה ועיצובה, בנוסף להובלת ואספקת הצמחים עד בית הלקוח.

הקמת גינות פרטיות – שתילת פרחים, שיחים ועצים

בנוסף לאספקת הצמחים, חברת הגינון תבצע את פעולת השתילה בגינת הבית של הצמחים שנבחרו. באמצעות ניסיון וידע בתחום, הגננים יתאימו לכל צמח את האזור המתאים לו ביותר מבחינת חשיפה לקרני השמש, אזורים מוצלים יותר, התאמה לצמחים אחרים שישתלו בסמוך ובאופן כללי הנראות והעיצוב הסופי של כל שטח הגינה.

התקנת משטחי דשא בהתאמה אישית

כמעט בכל גינה מטופחת ניתן לראות משטחי דשא ירוקים ויפים המקשטים את האזור, ולכן ההמלצה היא ליישם בכל גינה פרטית התקנת דשא סינטטי שיקנה מראה פסטורלי לגינה, אך גם ימעיט את הצורך בהשקיה ותחזוקה גבוהה מצד דיירי הבית. כחלק משירותי הקמת גינות פרטיות, חברת הגינון תתאים את סוג וגודל משטחי הדשא הסינטטי הדרושים לגינה, ותבצע את ההתקנה באופן מקצועי ואיכותי.

 

 

הקמת גינות פרטיות – ניקוי גינות

הקמת גינות פרטיות איננה מסתכמת רק בשתילה והוספה של פריטי צמחייה יפה ומיוחדת לגינה, אלא גם בתחזוקה איכותית של כל היופי הזה. כדי לשמור על שטח גינה מטופח שנעים להתבונן ולשהות בו, יש להקפיד על ניקוי וטיפוח מתמיד של כל האזור באמצעות ניכוש עשבים שוטים, גריפת עלים, ניקוי ופינוי שבילי הגישה לבית ועוד.

הקמת גינות פרטיות – הדברת מזיקים

קיימים סוגים שונים של חרקים הידועים כמזיקים לצמחייה, וכדי למנוע את פגיעתם בעצים והפרחים שנשתלו בשטח הגינה – מומלץ לבצע הדברה מבוקרת של מזיקים אלו באמצעות חברת גינון מקצועית. חברה כזו תבדוק את שטח הינה והצמחים הגדלים בו, ותתאים את חומרי ההדברה הנחוצים להדברת המזיקים שתמנע את חזרתם אל הצמחייה.

הקמת גינות פרטיות – גיזום עצים

לרוב עצים הגדלים בגינות פרטיות הינם עצי פרי מסוגים שונים, שמהם בני המשפחה נהנים בכל עונה מפירות איכותיים וטריים. כדי לשמור על צמיחה תקינה של עצים אלו, חשוב לטפח אותן באופן מתמיד באמצעות השקיה מבוקרת ולעיתים גם גיזום של ענפים ארוכים המכבידים על משקל העץ ופירותיו. גנן מקצועי יוכל לבצע את גיזום הענפים בצורה מקצועית וללא פגיעה בענפים אחרים, תוך שמירה על צמיחתו התקינה של העץ.

למה חשוב לבצע תחזוקה שוטפת לגינה הפרטית?

שמירה על גינה מטופחת תעניק לכל שטח הבית מראה יפה ופסטורלי, ממש כאילו עבודת העיצוב וההקמה של הגינה הפרטית בוצעה לפני זמן קצר בלבד. ניתן לחסוך זמן ומאמץ בעבודות התחזוקה על ידי פנייה אל חברת גינון מקצועית, שתדאג לתחזק באופן שוטף את הגינה הפרטית בביתכם.

הקמת גינות בהתאמה אישית

זקוקים לייעוץ בתהליך הקמת גינה בביתכם הפרטי? הגעתם בדיוק למקום הנכון! במאמר הנוכחי נעסוק בכל הנושאים הקשורים לתכנון והקמת גינות, תהליך המתבצע בליווי של חברת גינון מנוסה בתחום. בדומה לתהליך העיצוב והלבשה של בית, תכנון עיצובה של הגינה יתבצע בשיתוף דיירי הבית תוך התחשבות ברצונותיהם, העדפותיהם והתאמה מלאה לאווירה המאפיינת את בני המשפחה.

הקמת גינות – מה התהליך כולל?

כפי שניחשתם, הקמת גינה היא תהליך לא פשוט, אך גם לא כזה נורא. מדובר על תהליך מהנה וכיפי בו כל אחד מבני המשפחה יכול להביע את רצונו מהגינה הפרטית – בין אם מדובר על שילוב נדנדה מפנקת, הוספת ערסל דקורטיבי או כל אלמנט אחר ומיוחד שיעניק לשטח החצר הרגשה ביתית ונעימה. בנוסף להעדפות האישיות של כל אחד מהדיירים, תהליך הקמת גינות כולל גם כמה מאפיינים מרכזיים עליהם נפרט ממש עכשיו.

תכנון ועיצוב התאמה אישית

כאמור, תהליך עיצוב הגינה יתחיל קודם כל מההעדפות האישיות של המשפחה, כאשר חברת הגינון תעניק את חוות דעתה המקצועית לכל אלמנט וצורך שיעלה. תחילה שלב ההקמה של הגינה יתבצע באופן כללי על גבי תוכנית כתובה, באמצעותה תוכלו לראות לנגד עיניכם כיצד הגינה מתחילה להיווצר ואיך היא תיראה בסופו של התהליך.

אספקת פרחים, עצים וצמחיה איכותית

לאחר בחירה והתאמה של הצמחייה הנחוצה והמועדפת, חברת הגינון תספק עבורכם את הצמחים הנבחרים וכמובן גם תשתול אותם, כחלק משירותי ההקמה והתכנון של הגינה. לכל פרח, שיח ועץ יהיה את המקום הייעודי לו, כך ששילובו בחצר יחד עם צמחייה נוספת תעצים את העיצוב הייחודי של הגינה

 

התקנת דשא סינטטי

ההמלצה הגורפת בשלבי תכנון ועיצוב הגינה היא להתקין משטחי דשא ברחבי החצר, כאשר ההעדפה היא לרוב של התקנת דשא סינטטי לעומת דשא טבעי. כיוון שדשא סינטטי עשוי מסיבים מלאכותיים סינטטיים הנראים ומרגישים כמו דשא, זוהי חלופה נהדרת להוספת צבע ירוק ופסטורלי לשטח הגינה, בנוסף לתחימת אזורי ישיבה ומשחק נוחים עבור בני המשפחה. היתרון הבולט בדשא הסינטטי הוא התחזוקה המועטה שהוא דורש, בשונה מדשא טבעי המצריך השקיה מרובה, ניכוש עשבים שוטים ועוד.

שתילת גדר חיה

גדר חיה היא תחליף טבעי לגדרות עשויים ברזל שנועדו לתחום את שטח הגינה, וליצור הפרדה בין שטח החצר הפרטית שלכם לבין החצר הסמוכה של השכנים הגרים לידכם. גדר כזו עשויה למעשה מצמחים מטפסים בצבעי ירוק רענן, או בשילוב של עלים ירוקים ופרחים בצבעים שונים הצומחים באביב, ולכן היא יכולה להוסיף מאוד לכל מראה הגינה החדשה שהוקמה.

חיבור למערכות השקיה מתקדמות

כיוון שהגינה שתוכננה עבורכם כוללת מגוון של צמחיה יפה ומלבלבת, הדרך לשמור על יופיים של כל הצמחים האלו היא באמצעות השקיה שוטפת ומבוקרת בכל יום, כמה פעמים בשבוע או יותר מכך, כל צמח ראוי לטיפול שונה וכמות מים משתנה, דבר שניתן למלא באופן פשוט ונוח באמצעות חיבור כל שטח הגינה אל מערכת השקיה מתקדמת. גם תהליך זה ייעשה על ידי חברת הגינון בשלבי הקמת הגינה, הכולל המלצה, אספקה וחיבור של המערכת.

טיפים לטיפוח הגינה

כעת שהנכם הבעלים הגאים של גינה מהממת וצבעונית שכיף לשהות בה, זכרו כי כל היופי הזה יחזיק מעמד רק בזכותכם! באמצעות תחזוקה נכונה ושוטפת הכוללת ניקוי הדשא הסינטטי פעם בשבוע, ניקוש עשבים שוטים שצמחו בשטחי הפרחים והעצים או גריפת עלים שנשרו מהעצים תוכלו להמשיך ליהנות ממראה של גינה חדשה ומטופחת.

Picture of דימיטרי נוביקוב
דימיטרי נוביקוב

דימיטרי עובד בחברת הגינון דפים ירוקים. יש מעל 15 שנות ניסיון, עובד בכל התחומים של הגינון

אהבתם? שתפו עם החברים!
מאמרים נוספים בנושא:
חייגו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!