זריעת דשא

עיקרי הדברים:

הדשא הטבעי לא רק מוסיף יופי, רעננות ואסתטיקה במקום בו הוא נשתל אלא גם מעניק מגע נעים ורך – ולכן הוא הבחירה המועדפת לבתים וחצרות פרטיים שמתגוררים בהם משפחות עם ילדים. בשונה מריצוף, הדשא נותן מצע רך לרגלי הזאטוטים כך שחלילה בעת נפילה הנזק יכול להיות נמוך יותר.קיימות כמה שיטות לשתילה של דשא טבעי בחצר, כאשר השיטה הזולה ביותר היא זריעת דשא.

זריאת דשא עלויות

זריעת דשא – במה זה כרוך?

כמו שמשתמע מתיאור הפעולה, כשבוחרים לזרוע את הדשא מדובר על שתילה של זרעי צמח הדשא ולא הנחת משטחי דשא מוכן. שיטה זו מצריכה הרבה סבלנות עד לצמיחת דשא בגובה רצוי, אך אין ספק כי ההמתנה וההשקעה יהיו משתלמים בסופו של דבר. אם אתם שוקלים לזרוע דשא בגינת ביתכם, ריכזנו במאמר אחר את כל מה שצריך לדעת בנוגע לתהליך.

בחירת סוג דשא

קודם כל יש לבחור את סוג הדשא שיישתל בגינה. ישנם סוגים שונים של זני דשא, כאשר לכל אחד מהם יש יתרונות וחוזקות שחשוב לדעת עליהם. באופן כללי בחירת סוג זן הדשא שיישתל תלוי בשטח הגידול הייעודי, תנאי האקלים השוררים בו, גודל משטח הדשא הרצוי, מאפייני הבית והחצר, צורך השימוש בו ועוד. יש זני דשא שחייבים מגע שמש ישירה, או זני דשא שמצריכים תדירות גיזום גבוהה במיוחד ועוד פרמטרים נוספים שיש לקחת בחשבון לפני בחירת סוג הדשא שיישתל.

תהליך זריעת דשא

בשלב הבא יש לזרוע את זרעי הדשא שנרכשו, לא לפני שמוודאים כי תשתית הקרקע מוכנה לזריעה כדי שקליטת הצמח תהיה הטובה ביותר, ותבטיח מרבדי דשא איכותיים, נעימים ויפים. לרוב העומק האידיאלי לזריעת הזרעים הינו 40 ס"מ לפחות , כך שאם האדמה בחצרכם היא פחות מכך יש לקחת בחשבון כי תצטרכו להוסיף שכבת אדמה עד להגעה לגובה הרצוי. הדרך הטובה ביותר להכין את תשתית הקרקע, ולעבד את האדמה כנדרש לפני הזריעה, היא באמצעות קלשון או מחרשה.

תהליך זריעת דשא

מתי מומלץ לזרוע את הדשא?

כמו כל צמח פורח אחר, גם זריעת דשא מומלצת בעונת האביב שהיא העונה בה כל הצמחייה פורחת ומתחדשת. כדי לנצל את כל עונת האביב לקליטה ושגשוג מושלם של זרעי הדשא באדמה, מומלץ להכין את הקרקע והתשתית לשתילה עוד לפני תחילת האביב, כך שכבר בקיץ תוכלו ליהנות ממשטחי דשא טבעי נעימים ואיכותיים.

תחזוקה וטיפוח של הדשא הטבעי

לאחר שזרעי הדשא נשתלו במקומם, כעת יש להמתין בסבלנות עד לצמיחת ניצני צמחי הדשא הראשונים. לשם כך, מומלץ להתקין מערכת השקיה חכמה שתשקה את כל השטח בו נזרע הדשא באופן מבוקר, ובכמות מים מדודה בהתאם לצורך של זן הדשא. כאשר הניצנים הראשונים של הדשא מתחילים לבצבץ, זה הזמן בו יש לפזר על כל השטח חומר ייעודי לקטילת חרקים ומזיקים שעשויים לפגוע ולהזיק לגדילת הדשא. כאשר כל האזור מכוסה בשכבה ראשונה של משטח הדשא, יש לגזום את החלק העליון בעזרת מכסחת דשא כדי להבטיח צמיחה בריאה ותקינה של הצמח.

מהן העלויות של זריעת דשא?

כאמור, שיטת זריעת דשא היא הזולה ביותר מבין מגוון הטכניקות הקיימות ומומלצת למי שמעוניין בעיצוב גינה בזול יחסית.  מחיר הזרעים שניתן לרכוש נע בין 19 ₪ ועד 35 ₪, ע"פ זן הדשא הנבחר וכמובן כמות הזרעים הדרושה לזריעת כל שטח הגינה / חצר. במידה והחלטתם להיעזר גנן מוסמך כמו למשל צוות הגננים של דפים ירוקים לזריעת הדשא, יש לקחת בחשבון כי עלות העבודה תתווסף למחיר הזרעים.

אהבתם? שתפו עם החברים!
Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp

מעוניינים בשירותי גינון?

* גיזום וכריתת עצים בלבד

הדברת מזיקים בדשא

מזיקים וחרקים הם בעיה שכיחה שכל בעלי הבית מתמודדים איתה. מזיקים יכולים להוות מטרד והם יכולים גם להפיץ מחלות. כדי למנוע מזיקים וחרקים, עליכם לשלוט

קראו עוד »
חייגו עכשיו