אוג גדר חיה

עיקרי הדברים:

החלטתם לשתול מסביב לחצר הבית גדר חיה? החלטה טובה! וודאי הבנתם כי עליכם לבחור את הצמח המתאים ביותר להשגת המטרה של גדר חיה ויפה, ולכן במאמר הזה נספר לכם למה צמח האוג הוא האידיאלי ביותר ליישום כגדר חיה. בנוסף נעניק קצת מידע וטיפים ממיטב המומחים של דפים ירוקים בנוגע לטיפוח ותחזוקה נכונה של הגדר, ונסקור את העלויות הכרוכות בכך.

אוג גדר חיה

למה הצמח המומלץ הוא אוג גדר חיה?

גדר חיה צריכה להיות כמה שיותר גדולה, חזקה, סבוכה ועמידה כדי לעמוד בכל היתרונות שיש בגדר חיה (עליהם נדון בהרחבה בהמשך). בכל הדרישות האלו צמח מסוג אוג מכחיל עומד בצורה מלאה, ולכן הוא אחד מהצמחים המומלצים ביותר לשתילה לצורך מטרה זו. בנוסף לכך, האוג המכחיל איננו דורש תחזוקה רבה, יתרון נוסף ומשמעותי לבתים המעוניינים בגדר חיה איכותית. סוג נוסף של צמח אוג מומלץ לשתילה הינו אוג חרוק, שיש לו תכונות זהות לאוג המכחיל בנוסף למראה ירוק ופסטורלי בכל עונות השנה.

מהי גדר חיה ומהם היתרונות שלה?

אם השתכנעתם כי צמח מסוג אוג הוא הטוב ביותר עבור הגדר שאתם מתכננים בגינה, כדאי קודם שתכירו את הרקע הכללי של הגדר הזו והיתרונות שיש בה. במקום להציב עמודים וגדרות עשויים ברזל ומתכת, ניתן לתחום את חצר הבית באמצעות צמחים טבעיים ויפים שיוסיפו מאוד למראה המטופח והרענן של החצר. בנוסף לכך, הגדר החיה תעניק את היתרונות שיש בגדר טבעית, ותסתיר את המתרחש בתוך שטח ביתכם וגינתכם מעיניים לא רצויות.

https://www.youtube.com/watch?v=-SPwno-QPAQ

אוג גדר חיה – הצמח האידיאלי לשתילה כגדר טבעית

כיוון שצמח האוג, המכחיל או החרוק, בעל תכונות חוזק ועמידות הוא ייעודי עבור שתילה כגדר חיה. כדי שגדר חיה תצמח כמו שצריך ותעניק תיחום ראוי, ענפי השיח צריכים להיקשר אחד בשני וליצור מיסוך טבעי ואיכותי. כיוון שצמח האוג בעל עלים יפים וצפופים, הרי שהוא הצמח האידיאלי לשתילה בחצר לצורך תיחום, הפרדה והענקת מראה יפה ופורח בכל עונות השנה.

כיצד לתחזק גדר חיה בצורה נכונה?

על אף הבחירה באוג כצמח שישמש כגדר חיה, ולמרות שהוא אינו זקוק לתחזוקה רבה מצידכם, חשוב להקפיד על תחזוקה נכונה של הגדר החיה באופן שוטף כדי להבטיח צמיחה תקינה ואיכותית. כדי לסייע לצמח לפרוח כמו שצריך, מומלץ לדשן מדי פעם את האדמה בדשן אורגני שיחזק את השורשים ויגדיל את קצב צמיחתו. בנוסף מומלץ לבצע גיזום שוטף של ענפי השיח באמצעות מזמרה גוזם חשמלי, כאשר התקופה המומלצת לגיזום היא לפני תחילת האביב.

שתילת אוג גדר חיהמהם המחירים של שתילת אוג גדר חיה?

עלויות שתילי אוג מכחיל או חרוק משתנים ונקבעים על פי כמה פרמטרים כמו גודל השתילים, מספר השתילים הדרוש לשתילה בגינה וסוג השתיל. לרוב מחירי השתילים ינועו בין 50 ₪ ועד 150 ₪ בהתאם לפרמטרים שצוינו לעיל. במידה וחברת גינון מבצעת עבורכם תחזוקה או את הקמת הגינה, מומלץ לברר איתה מהן העלויות של הקמת גדר חיה לגינה ולבדוק האם עלות ההקמה תעלה פחות לעומת רכישה ושתילה באופן עצמאי.

כיצד חברת גינון תוכל לסייע לכם?

חברות גינון מקצועיות עוסקות במגוון פעולות תחזוקה וטיפוח של חצרות פרטיות וגנים ציבוריים, תוך מתן מעטפת שירותי גינון איכותיים בהתאמה אישית. כפי שצוין קודם, לעיתים עלות הקמת גדר חיה תהיה אטרקטיבית יותר לעומת קניית שתילים מוכנים והתעסקות עם שתילה עצמאית שלהם. בנוסף לכך, חברת הגינון תוכל להציע לכם שירותי גינון נוספים כמו תחזוקה מקצועית של הגדר החיה, הקמת מערכות השקיה חכמה או טיפול ומניעה של מזיקים בגינה.

גדר חיה לגינהמעוניינים לעצב את גינת ביתכם בצורה ייחודית שתהיה נעימה לעין? מומלץ לנסות שתילה של גדר חיה בשטח הגינה, שתבטיח לכם מראה יפה ואסתטי לכל אזור הגינה, ובנוסף גם תהווה מעין גדר מעניינת שתקיף את כל שטח ביתכם. אז מהם היתרונות של גדר חיה בגינה ומהי בכלל גדר חיה? על כך ועוד בהמשך מאמר זה.

מהי גדר חיה לגינה?

גדר חיה היא סוג של גדר העשויה כולה מצמחים טבעיים וחיים, ומכאן שמה. כדי להבטיח מראה של גדר אחידה בעלת נוכחות, מומלץ לשתול שיחים מאותו הסוג. כדי ששיחים אלו יראו כמו גדר בסופו של דבר, חשוב לשתול אותם במרווחים זהים אחד ליד השני. יש לזכור כי לא כל השיחים מתאימים ליצירת גדר חיה, אלא בעיקר סוגי שיחים הצומחים לרוחב וחזקים מספיק כדי להשתלב יחד עם ענפיהם של שיחים אחרים הסמוכים להם.

מהם היתרונות של גדר חיה בגינה?

כאמור, גדר חיה מהווה פריט ייחודי ומעניין למראה הגינה של הבית. במקום לתחום את שטח הבית בגדר עשויה מתכת או אלומיניום, ניתן לעשות זאת באמצעות צמחים טבעיים המעניקים מראה פסטורלי ויפה לכל שטח החצר. ניתן לומר כי שתילה של גדר חיה כרוכה בעלות נמוכה יחסית, בהשוואה לתחימת שטח הבית עם גדר רגילה. שמירה על טיפוח מיטבי של גדר החיה, יבטיח צמיחה טובה של שיחי הגדר ומראה אסתטי של הגדר.

האם ניתן לשתול גדר חיה לבד?

בהחלט כן. ממש כמו ששותלים פרחים וצמחים אחרים – חופרים גומה גדולה מספיק להנחת שורשי השיח, מכסים באדמה מדושנת, משקים וכמובן ממתינים פרק זמן מסוים עד לצמיחת ושגשוג השיחים ויצירת הגדר החיה. חשוב לשמור על מרווח אחיד בין שתילה של שיח אחד לשני, כאשר ההמלצה היא להקפיד על מרווח של מטר אחד לפחות. למרות הקלות היחסית בשתילה העצמאית של הגדר החיה, יש לזכור כי חשוב לבחור את השיחים המתאימים לכך נוסף על הפקדה על טיפוח השיחים לאחר צמיחתם המלאה.

מה החשיבות בטיפוח הגדר החיה?

לאחר כמה חודשים של טיפוח והשקית שיחי הגדר החיה, תוכלו לראות כיצד ענפיהם מתמזגים אחד בשני ויוצרים גדר טבעית של עלים וענפים. מדובר על מראה יפה ומעניין, אך כמו כל צמח גם שיחים אלו עשויים לגדול פרא באופן לא אחיד וסימטרי. גדר חיה יפה ומרשימה היא כזו שנראית מטופחת, מראה שניתן להשיג באמצעות גיזום ועיצוב של ענפי השיחים של הגדר החיה. הזנחה של הגדר וחוסר טיפוח יובילו למראה מבולגן, לא סימטרי ולא יפה של הגדר החיה.

שירותי גיזום ועיצוב גדר חיה לגינה – מה הם כוללים?

גם את תהליך הגיזום של גדר החיה ניתן כמובן לעשות לבד, אך ההמלצה היא להיעזר בחברת גינון מקצועית לשם כך. הסיבה לכך נובעת מהאיכות בשירות אותו תקבלו, כיוון שגיזום גדר חיה מצריך לרוב ידע והבנה בצמחייה כמו כיוון גדילתם, שיטה יעילה לגיזום מהיר ואפקטיבי וכמובן שימוש במכונות ייעודיות לכך. עדיף לבחור שירותי גיזום הכוללים את פעולת הגיזום, עיצוב הגדר ובנוסף גם איסוף הפסולת וניקוי השטח לאחר העבודה.

גדר חיה לגינה – כיצד למצוא חברת גינון מקצועית?

כיום ניתן למצוא מגוון גננים וחברות גינון מנוסות בתחום. יחד עם זאת יש לזכור כי גדר חיה דורשת ידע ומקצועיות, זאת כדי להבטיח צמיחה איכותית ותקינה של הגדר ושמירה על האפקטיביות של תחימת שטח הבית. לכן מומלץ לוודא כי חברת הגינון הנבחרת מנוסה בתחום ההקמה, טיפוח ועיצוב גדר חיה לגינה.

אהבתם? שתפו עם החברים!
Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp

מעוניינים בשירותי גינון?

* גיזום וכריתת עצים בלבד

הדברת מזיקים בדשא

מזיקים וחרקים הם בעיה שכיחה שכל בעלי הבית מתמודדים איתה. מזיקים יכולים להוות מטרד והם יכולים גם להפיץ מחלות. כדי למנוע מזיקים וחרקים, עליכם לשלוט

קראו עוד »
חייגו עכשיו