דשא סינטטי מחירים כולל התקנה

עיקרי הדברים:

מחיר דשא סינטטי אם החלטתם לחדש את מרבדי הדשא הישנים הנמצאים בחצר ביתכם, לכו על החלפתו עם דשא סינטטי איכותי וקל לתחזוקה. למעשה, זהו היתרון הבולט ביותר של הדשא הסינטטי, ובכך הוא הופך להיות סוג הדשא המבוקש והמומלץ ביותר. לפני בחירת ספק או חברת גינון שתבצע עבורכם את השירות הכרוך בכך, כדאי שתדעו הכל על דשא סינטטי מחירים כולל התקנה שלו בשטח החצר.

מהו דשא סינטטי?

לפני שנגיע לחלק העיקרי של המאמר העוסק בעלויות של הדשא הסינטטי, נעניק רקע כללי וקצר אודות סוג דשא זה. מדובר על דשא מלאכותי העשוי סיבים סינטטיים חזקים ועמידים, שמהווים חלופה מצוינת למראה משטחי הדשא הטבעי והירוק נוסף על תחושה כמו של משטח דשא נעים העשוי מצמח טבעי.

מהם היתרונות של דשא סינטטי על פני דשא טבעי?

כיוון שהוא עשוי מסיבים, הדשא הסינטטי איננו מצריך תחזוקה מרובה ומאמץ גדול מצידכם. דשא טבעי לדוגמה צומח באופן טבעי היישר מהאדמה, וכדי להבטיח את שגשוגו יש להשקות אותו באופן מבוקר רצוי בשעות קבועות לפני עלות השחר. הודות לדשא הסינטטי, תוכלו לחסוך את המאמצים של השכמה מוקדמת, השקיה מרובה ובזבוז מים, התקנת ממטרות, ניקוש עשבים שוטים וכל פעולת תחזוקה אחרת נדרשת כדי לשמור על משטחי הדשא הטבעי במצב טוב.

דשא סינטטי – מחירים כוללים התקנה

אז אכן אין ספק כי הדשא הסינטטי הוא המומלץ ביותר ליישום במקום משטחי דשא טבעי, וכדי לדעת האם סוג דשא זה מתאים לכם – מומלץ להכיר את העלויות הכרוכות בהתקנתו. כדי שההתקנה של הדשא תעשה בצורה האיכותית ביותר, חשוב לא להתפשר ולפנות אל גנן מקצועי שיבצע עבורכם את העבודה. לרוב עלות ההתקנה תהיה כרוכה בכמה פרמטרים עליהם נרחיב בהמשך.

מחיר דשא סינטטי – האיכות קובעת

הפרמטר הראשון, ובעצם המרכזי, הקובע את עלות סוג דשא זה נוגע לעניין האיכות של הדשא. יותר נכון לומר, כי האיכות של הדשא הסינטטי נאמדת על פי שני גורמים עיקריים – צפיפות הסיבים הסינטטיים, וגובהם. אם מדובר במשטחי דשא סינטטי המיוצרים מסיבים צפופים וגבוהים מאוד, הרי שעלותם תהיה גבוהה בהתאם כיוון שמדובר על הדשא האיכותי ביותר. כדי להעניק מעט קנה מידה, צפיפות רצויה ומומלצת של הסיבים צריכה להיות כ-14 אלף סיבים למ"ר, כאשר 16 אלף סיבים הנפרשים על פני כל מ"ר נחשבים כסיבים באיכות הטובה ביותר.

הובלת חומרי הגלם אל הגינה

פרמטר נוסף הנוגע לעלויות הדשא הסינטטי עוסק בתהליך ההובלה של חומרי הגלם הדרושים להתקנת הדשא. חומרי הגלם כוללים כלים וציוד גינון, יריעות שחורות החוצצות בין הקרקע לבין משטחי הדשא, שקי חצץ המשמשים להנחת תשתית ובסיס אידיאלי למשטחי הדשא הסינטטי, וכמובן היריעות של הדשא הסינטטי עצמו. כיוון שמדובר על הרבה חומרים, ההובלה תכלול רכב גדול יחסית לשנע את הכל– דבר שמשפיע מאוד על המחיר.

הכנת המשטח להתקנת הדשא

הכנת המשטח הייעודי עליו יונחו יריעות הדשא הסינטטי כרוכה בעבודה מקצועית ואיכותית, והיא בעיקרון הפעולה המרכזית בכל הנושא של התקנת דשא סינטטי. ככל ששטח התשתית יהיה מורכב ודורש עבודת הכנה קשה יותר, זה ישפיע בהתאם על דשא סינטטי מחירים כולל התקנה.

התקנת הדשא בפועל

דשא סינטטי השלב הבא בהתקנה הוא למעשה ההתקנה המעשית של יריעות הדשא הסינטטי. לאחר הכנת התשתית, זוהי תהיה פעולה פשוטה יחסית ולא מורכבת. לרוב דשא סינטטי מחירים כולל התקנה יעמדו על 150. 250 ₪ לכל מטר רבוע, אך חשוב לוודא מול הגנן הם המחיר אכן כולל את ההכנה וההתקנה של הדשא או רק את עלות יריעות הדשא.

גינה יפה, מטופחת ומרשימה היא גינה שופעת ירוק וצמחייה טבעית. כדי להעצים את החוויה והיופי של גינת הבית, משפחות רבות בוחרות ליישם בה משטחי דשא סינטטי. אם גם אתם מעוניינים בקישוט גינתכם עם דשא מסוג זה, ריכזנו עבורכם את כל המידע שצריך לדעת בנוגע לדשא סינטטי – מהם היתרונות בו, מהם שלבי ההתקנה של הדשא, טיפים לבחירת משטחי דשא סינטטי איכותיים וכמובן עלויות העבודה הכרוכות בכך.

מהו דשא סינטטי והיכן ניתן ליישם אותו?

דשא סינטטי הינו דשא מלאכותי המהווה תחליף לדשא הטבעי, כאשר במקום עשבייה טבעית הדשא עשוי מסיבים סינטטיים המדמים תחושה של דשא וגם נראים כך. כיוון שמדובר במשטחי דשא מלאכותיים העשויים סיבים, ניתן ליישם אותם על גבי משטחים מסוגים שונים כמו ריצוף, בטון, חול ואדמה.

מהם היתרונות של התקנת דשא סינטטי על אדמה?

היתרון המשמעותי של התקנת דשא סינטטי בגינת הבית נוגע להיבט התחזוקה של דשא מסוג זה, כיוון שבשונה מתחזוקה של דשא טבעי – הדשא הסינטטי איננו מצריך כל השקיה או גיזום באופן קבוע, כך שניתן ליהנות מיתרונות דשא בגינה ללא הקצאת משאבים רבים לטיפוח הדשא.

במקרה של התקנת דשא סינטטי על אדמה, מחיר התחזוקה הוא פרמטר מרכזי כיוון שבמקום לדאוג לניכוש מתמיד של עשבים שוטים, פנוי אבנים ופסולת טבעית הנוצרת באדמה וכמובן השקיה ובזבוז מים ניתן פשוט להניח משטח של דשא סינטטי ולחסוך את כל זה.

כיצד לבחור משטחי דשא סינטטי?

ניתן למצוא סוגים שונים ומגוונים של משטחי דשא סינטטי, אך כדי לעשות את הבחירה הנכונה חשוב לבחור את סוג הדשא האיכותי ביותר שיבטיח הנאה ממשטח דשא לאורך זמן. דשא סינטטי איכותי נמדד על פי גובהם של הסיבים הסינטטיים ממנו הוא עשוי וצפיפותם. משטח דשא סינטטי שיש בו סיבים ארוכים וצפופים יותר, יהיה איכותי יותר וכך גם יעלה בהתאם מבחינת מחיר למטר רבוע. לכן כדי למצוא ולהתאים את משטחי הדשא המתאימים לגינת ביתכם, מומלץ לפנות אל חברת גינון מקצועית בתחום.

הליך התקנת דשא סינטטי על אדמה

אדמה טבעית מאופיינת בגובה שאינו אחיד, עשבים שוטים הצומחים בה, אבנים וסלעים המוטמעים בה, חרקים ומזיקים שונים ועוד גורמים אחרים המפריעים להתקנת משטח הדשא הסינטטי. משום כך התקנה של דשא סינטטי על גבי אדמה כרוכה בכמה שלבים מרכזיים:

  • הכנת הקרקע – פינוי וסילוק של עשבייה שוטה, אבנים וסלעים היוצרים גבשושיות במשטח האדמה ופעולות נוספות לניקוי האדמה ויישורה לפני הנחת הדשא המלאכותי.
  • יישום מצע ייעודי – לאחר הכנת הקרקע, יש ליישם מצע דק של חצץ המהווה הפרדה בין הקרקע לדשא. לרוב יש להוסיף גם יריעה מיוחדת שתמנע צמיחה של עשבים על גבי הדשא הסינטטי.
  • התקנת משטח הדשא – לאחר שלבי הניקוי וההכנה, מיישמים את משטח הדשא הסינטטי לפי מטר שנלקח מראש בהתאם לגודל הגינה הייעודית.
  • הנחת תוחם לדשא הסינטטי – כדי להשלים את המראה האסתטי והטבעי של הדשא הסינטטי, חשוב לתחום את צדדיו באמצעות תוחמים ייעודיים המקבעים את משטח הדשא במקומו, וגם מוסיפים יופי לכל שטח הגינה.

התקנת דשא סינטטי על אדמה – מחיר העבודה

עלות ההתקנה של שא סינטטי על גבי קרקע טבעית תלויה למעשה בכמה פרמטרים שונים, כאשר גודל הגינה מהווה את הפרמטר המרכזי לקביעת המחיר. בנוסף לכך, חברת הגינון שתבצע את העבודה תיקח בחשבון גם את מיקום הגינה ותנאי הסביבה – ככל שמדובר בשטח מורכב יותר, הדורש עבודות הכנה גדולות ומשמעותיות יותר, כך עלות העבודה תעלה בהתאם.

Picture of דימיטרי נוביקוב
דימיטרי נוביקוב

דימיטרי עובד בחברת הגינון דפים ירוקים. יש מעל 15 שנות ניסיון, עובד בכל התחומים של הגינון

אהבתם? שתפו עם החברים!
מאמרים נוספים בנושא:
חייגו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!