דשא סינטטי מחירים כולל התקנה

עיקרי הדברים:

מחיר דשא סינטטי אם החלטתם לחדש את מרבדי הדשא הישנים הנמצאים בחצר ביתכם, לכו על החלפתו עם דשא סינטטי איכותי וקל לתחזוקה. למעשה, זהו היתרון הבולט ביותר של הדשא הסינטטי, ובכך הוא הופך להיות סוג הדשא המבוקש והמומלץ ביותר. לפני בחירת ספק או חברת גינון שתבצע עבורכם את השירות הכרוך בכך, כדאי שתדעו הכל על דשא סינטטי מחירים כולל התקנה שלו בשטח החצר.

מהו דשא סינטטי?

לפני שנגיע לחלק העיקרי של המאמר העוסק בעלויות של הדשא הסינטטי, נעניק רקע כללי וקצר אודות סוג דשא זה. מדובר על דשא מלאכותי העשוי סיבים סינטטיים חזקים ועמידים, שמהווים חלופה מצוינת למראה משטחי הדשא הטבעי והירוק נוסף על תחושה כמו של משטח דשא נעים העשוי מצמח טבעי.

מהם היתרונות של דשא סינטטי על פני דשא טבעי?

כיוון שהוא עשוי מסיבים, הדשא הסינטטי איננו מצריך תחזוקה מרובה ומאמץ גדול מצידכם. דשא טבעי לדוגמה צומח באופן טבעי היישר מהאדמה, וכדי להבטיח את שגשוגו יש להשקות אותו באופן מבוקר רצוי בשעות קבועות לפני עלות השחר. הודות לדשא הסינטטי, תוכלו לחסוך את המאמצים של השכמה מוקדמת, השקיה מרובה ובזבוז מים, התקנת ממטרות, ניקוש עשבים שוטים וכל פעולת תחזוקה אחרת נדרשת כדי לשמור על משטחי הדשא הטבעי במצב טוב.

דשא סינטטי – מחירים כוללים התקנה

אז אכן אין ספק כי הדשא הסינטטי הוא המומלץ ביותר ליישום במקום משטחי דשא טבעי, וכדי לדעת האם סוג דשא זה מתאים לכם – מומלץ להכיר את העלויות הכרוכות בהתקנתו. כדי שההתקנה של הדשא תעשה בצורה האיכותית ביותר, חשוב לא להתפשר ולפנות אל גנן מקצועי שיבצע עבורכם את העבודה. לרוב עלות ההתקנה תהיה כרוכה בכמה פרמטרים עליהם נרחיב בהמשך.

מחיר דשא סינטטי – האיכות קובעת

הפרמטר הראשון, ובעצם המרכזי, הקובע את עלות סוג דשא זה נוגע לעניין האיכות של הדשא. יותר נכון לומר, כי האיכות של הדשא הסינטטי נאמדת על פי שני גורמים עיקריים – צפיפות הסיבים הסינטטיים, וגובהם. אם מדובר במשטחי דשא סינטטי המיוצרים מסיבים צפופים וגבוהים מאוד, הרי שעלותם תהיה גבוהה בהתאם כיוון שמדובר על הדשא האיכותי ביותר. כדי להעניק מעט קנה מידה, צפיפות רצויה ומומלצת של הסיבים צריכה להיות כ-14 אלף סיבים למ"ר, כאשר 16 אלף סיבים הנפרשים על פני כל מ"ר נחשבים כסיבים באיכות הטובה ביותר.

הובלת חומרי הגלם אל הגינה

פרמטר נוסף הנוגע לעלויות הדשא הסינטטי עוסק בתהליך ההובלה של חומרי הגלם הדרושים להתקנת הדשא. חומרי הגלם כוללים כלים וציוד גינון, יריעות שחורות החוצצות בין הקרקע לבין משטחי הדשא, שקי חצץ המשמשים להנחת תשתית ובסיס אידיאלי למשטחי הדשא הסינטטי, וכמובן היריעות של הדשא הסינטטי עצמו. כיוון שמדובר על הרבה חומרים, ההובלה תכלול רכב גדול יחסית לשנע את הכל– דבר שמשפיע מאוד על המחיר.

הכנת המשטח להתקנת הדשא

הכנת המשטח הייעודי עליו יונחו יריעות הדשא הסינטטי כרוכה בעבודה מקצועית ואיכותית, והיא בעיקרון הפעולה המרכזית בכל הנושא של התקנת דשא סינטטי. ככל ששטח התשתית יהיה מורכב ודורש עבודת הכנה קשה יותר, זה ישפיע בהתאם על דשא סינטטי מחירים כולל התקנה.

התקנת הדשא בפועל

דשא סינטטי השלב הבא בהתקנה הוא למעשה ההתקנה המעשית של יריעות הדשא הסינטטי. לאחר הכנת התשתית, זוהי תהיה פעולה פשוטה יחסית ולא מורכבת. לרוב דשא סינטטי מחירים כולל התקנה יעמדו על 150. 250 ₪ לכל מטר רבוע, אך חשוב לוודא מול הגנן הם המחיר אכן כולל את ההכנה וההתקנה של הדשא או רק את עלות יריעות הדשא.

 

 

אהבתם? שתפו עם החברים!
Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp

מעוניינים בשירותי גינון?

* גיזום וכריתת עצים בלבד

הדברת מזיקים בדשא

מזיקים וחרקים הם בעיה שכיחה שכל בעלי הבית מתמודדים איתה. מזיקים יכולים להוות מטרד והם יכולים גם להפיץ מחלות. כדי למנוע מזיקים וחרקים, עליכם לשלוט

קראו עוד »
חייגו עכשיו