עבודות גינון

עיקרי הדברים:

שוקלים לעבור לבית קרקע עם גינה יפה? זכרו כי יהיה עליכם להשקיע בטיפוח ותחזוקה של הגינה, ולא רק להתמקד בתחזוקת פנים הבית. תחזוקה נכונה ואיכותית לאורך זמן דורשת עבודות גינון מגוונות ורבות, לכן כדי שתדעו לעשות זאת נכון ריכזנו כמה מהעבודות המהותיות ביותר שיש לבצע בגינת הבית כאשר כמה מהן מוכרחות להיעשות על ידי גננים ואנשי מקצוע בתחום.

הקמת גינות

הקמת גינות

כדי ליהנות מגינה יפה ומטופחת, יש צורך להקים אחת כזאת מהיסוד. הקמה כזו דורשת מגוון פעולות כמו רכישה של זרעים, שתילתם והשקיה מבוקרת. כיוון שזמן צמיחת השתילים דורש זמן רב, כדאי ומומלץ לרכוש שתילים מוכנים לשתילה וכך לחסוך זמן ומאמץ. לדוגמה ניתן לרכוש גדר חיה מוכנה הכוללת שתילים גבוהים, אותם יש לשתול בקו ישר ולהמתין לצמיחתם אחד בתוך השני.

עיצוב גינות

במידה ומדובר על שטח גינה גדול ורחב היקף, מומלץ תחילה לתכנן את עיצוב הגינה הייעודית לפני פעולת שתילת השתילים באדמה. לעיתים מתאפשר לעשות עיצוב גינה בזול יחסית מכיוון שישנם עיצובים רבים ומגוונים בהם ניתן לבחור,  הממקדים בקונספט עיצובי מיוחד כמו גינה בסגנון טרופי, גינת צמחי תבלין, גינת נוי צבעונית ועוד. מומלץ לשלב בעיצוב גם אקססוריז דומם ולא רק חי וצומח כמו פסלים, מזרקות, עמודי תאורה מעוצבים ועוד.

תכנון תשתית

על מנת שהגינה תגדל ותשגשג בצורה איכותית ותקינה, יש לבחון את התשתית שלה ולוודא כי היא טובה. לעיתים קרקע יבשה הסובלת ממחסור של מים לא תניב את הגינה האידיאלית, ולכן מומלץ לפנות אל בעלי מקצוע בתחום הגינון כגון דפים ירוקים אשר יבחנו את טיב האדמה והתשתית הקיימת בגינה. ישנן שיטות המאפשרות חידוש וריענון של התשתית הקיימת, כמו הפיכת אדמה או לחילופין חפירה והחלפת האדמה באחרת שתעניק תשתית יציבה וטובה לגינה.

הובלה ואספקת צמחים

בנוסף לתכנון ועיצוב תשתית לגינה, חברות הגינון מתמחות בין השאר גם בהתאמת סוג הצמחייה לכל חצר. ישנם צמחים הזקוקים לתנאי גידול משתנים כמו אקלים, טמפרטורה קבועה, צל זמני, שמש ישירה, השקיה מרובה ועוד. אנשי המקצוע יוכלו להעניק ייעוץ בנוגע לבחירת הצמחים המתאימים לכל בית ושטח גינה, נוסף על הובלה ואספקה של הצמחייה הנבחרה עד לבית הלקוח.

הקמת גינות תחזוקה מקצועית

גינה מטופחת היא כזו שבוצעו בה עבודות תחזוקה שוטפות לשמירה על יופייה. כפי שהזכרנו בהתחלה, יש לקחת בחשבון כי שטח הגינה דורש גם הוא פעולות תחזוקה וניקוי מתאימות, ממש כפי שמבצעים באופן שוטף בתוך הבית. עבודות גינון בחצר כוללות בין השאר גריפת עלים, השלכת פסולת, כיסוח וגיזום דשא, גיזום ענפים וגם הדברה של מזיקים בגינה.

עבודות גינון בהתאמה אישית

כפי שניתן לראות, פעולות הגינון בגינה הן רבות ודורשות התמדה ועקביות כדי ליהנות מחצר יפה ומטופחת לשנים רבות. חברות גינון מציעות את שירותיהן לאנשים פרטיים, חברות וגופים ציבוריים הזקוקים לביצוע עבודות גינון באופן שוטף ומקצועי ובכך לחסוך טרחה וזמן. מומלץ לפנות רק אל חברות מקצועיות בתחום המציעות ניסיון של שנים בתחום הגינון, ומעניקות מגוון שירותי גננות בהתאמה אישית לכל לקוח.

אהבתם? שתפו עם החברים!
Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp

מעוניינים בשירותי גינון?

* גיזום וכריתת עצים בלבד

הדברת מזיקים בדשא

מזיקים וחרקים הם בעיה שכיחה שכל בעלי הבית מתמודדים איתה. מזיקים יכולים להוות מטרד והם יכולים גם להפיץ מחלות. כדי למנוע מזיקים וחרקים, עליכם לשלוט

קראו עוד »
חייגו עכשיו